Fotografický styl

Kompozice, světlo, důraz na detail, efektní na první pohled. Moje fotografie mají jediný cíl – okamžitě zaujmout Vaše zákazníky a dokázat jim, že to s prezentací i businessem myslíte vážně.

Od nástupu digitální fotografie a Photoshopu existuje trend, kdy mnozí fotografové fotí interiery pouze v přirozeném, dostupném světle, případně za použití jednoduché HDR metody (lepší zachycení dynamického rozsahu scény díky skládání více snímků dohromady). Jsou samozřejmě situace, kdy lze fotografovat pouze s využítím dostupného světla a vlastností prostoru, ale ve většině případů je k dosažení živě a čistě působící fotografie potřeba mnohem komplexnějších postupů a využití speciální osvětlovací techniky.

Mí klienti chápou a oceňují rozdíl, který můj způsob nasvícení jejich projektům dodává; tato technika zdůrazňuje atmosféru, čistotu, ostrost a dramatičnost, kterých by bez dodatečného osvětlení scény nebylo možno dosáhnout. Každá fotografie také potřebuje značný čas strávený před obrazovkou počítače retušováním a úpravami celkové scény. Nicméně – původní poctivé a zkušené nasvícení nic nepřekoná.

Osobně se starám o celý průběh zakázky – od prvních jednání, průzkumu lokace, přes logostiku, focení až po retuše a odevzdání hotových fotografií.

Před a Po

Standard

Pred-po-nasvetleni-2

Použití blesku na fotoaparátu (v horším případě diody v mobilu). Pozadí se ztrácí, fotografie působí ponuře

HDR

Pred-po-nasvetleni-3

HDR – Rychlý a stále častěji používaný způsob. Dynamický rozsah je větší, ale fotografii chybí ostrost (zvláště patrné při větších rozlišeních či v tisku), kontrast i dynamika. Podání barev je mdlé a projevuje se i problém jejich přesahů a nežádoucích odstínu.

ZDECHOVAN.CZ

Pred-po-nasvetleni

Použití pokročilých osvětlovacích, snímacích a retušovacích technik tak, aby vynikl prostor a lehkost interieru, struktury povrchů a barvy byly věrné předloze.

Standard

Pred-po-barvy-detaily-2

ZDECHOVAN.CZ

Pred-po-barvy-detaily

Standard

Pred-po-dynamika-2

ZDECHOVAN.CZ

Pred-po-dynamika-1

Standard

Pred-4

ZDECHOVAN.CZ

Po-4