top

Q&A – Nejčastěji kladené otázky.

Kolik fotografií lze nafotit během 1 dne?

Velmi obecně – minimálně 3-5, maximálně 20-25. Počet se bude lišit rozlohou fotografovaného místa, komplexností fotografií a tím, kolik času zabere příprava na jednotlivé záběry – úpravy prostoru, staging, nasvětlení. Někteří klienti vyžadují pouze 4 maximálně reprezentativní fotografie, další zase desítky snímků pro kompletní dokumentaci svých projektů.

Jak to, že fotografie působí čistě, dynamicky a ostře?

V kostce – nasvícení a postprodukce. Při focení používám kombinaci několika dálkově ovládaných blesků a speciálních pevných LED světel.  Během postprodukce pak pracuji s každou fotografií tak dlouho, dokud není výsledek perfektní.

Kolik to stojí?

Protože různí klienti mívají různé požadavky, každý projekt je naceněn individuálně. Jistě nejsem nejlevnější fotograf, ale kvalitní fotky Vašich projektů Vás ani finančně nezruinují. Jsem flexibilní a schopný pracovat s širokým rozpětím rozpočtů.

Můžete "to" vyretušovat ve Photoshopu?

S nejvyšší pravděpodobností – ano.  Pokud máte požadavek něco změnit, vyměnit, „zmizet“, nebo upravit (nejčastější požadavky bývají na odstranění kabelů, úpravy výhledů z oken, odstranění požárních sprinklerů, alarmů, prasklin či nečistot na stěnách…), stačí dát během focení vědět a na dodaných fotografiích již bude vše vyretušováno.

Je možné dělat další úpravy po dodání fotek?

Po fotografování a postprodukci jsou fotografie nahrány do soukromé galerie, kde mohou klienti fotografie prohlížet, sdílet a stahovat náhledy a určit si případné změny. První kolo úprav (retuší) je vždy v ceně, další úpravy se naceňují dle domluvy hodinovou sazbou.